Clannad w Polsce!!!

Po wielkim sukcesie i dwóch wyprzedanych koncertach 2013 roku Clannad powraca do Polski. Zespół zagra w Polsce cztery koncerty: w Zabrzu, Poznaniu oraz dwa koncerty w Warszawie.

 

CLANNAD to irlandzki zespół, który ma w dorobku takie utwory jak: „Theme From Harry’s Game”, „In A Lifetime”, „I Will Find You” oraz ścieżka dźwiękowa do serialu telewizyjnego „Robin Of Sherwood”. W 2013 roku przypada 40 rocznica założenia grupy.

W ciągu czterech dekad swojej kariery, zespół Clannad tworzył muzykę splatającą tradycję z nowoczesnością, przeszłość z przyszłością. Dzięki hipnotyzującym wokalom i muzyce, która na długo pozostaje w sercu i w myślach, zespół sprzedał ponad 15 milionów płyt na całym świecie, zdobywając wiele prestiżowych nagród, wydając przeszło 15 albumów studyjnych.

Leo Brennan, który był właścicielem lokalnego pubu, miał dziewięcioro dzieci. Spośród nich trójka (Maire, Pol i Ciaran) w młodym wieku zaczęła śpiewać i grać w ojcowskim lokalu. W krótkim czasie przyłączyli się do nich wujowie Padraig i Noel Dugannowie, dokładając do brzmienia zespołu głównie tradycyjno-irlandzki akompaniament.

Pierwszy sukces zespołu przyszedł pod koniec 1982 roku w Wielkiej Brytanii, po premierze dramatu „Gra Harry’ego”. Mimo iż cały tekst zaśpiewany został po irlandzku, utwór trafił na szczyty brytyjskich list przebojów. To nie był natychmiastowy sukces, choć zespół miał już kilka lat koncertowania i sześć albumów na swoim koncie.

„Theme From Harry’s Game” był utworem przełomowym, podbijającym listy przebojów w całej Europie. Został tez wykorzystany w kampanii reklamowej marki Volkswagen. Ich muzyka była wykorzystana w niezwykle popularnej serii telewizyjnej „Robin z Sherwood” oraz jako ścieżka dźwiękowa do wielu filmów, między innymi „Ostatni Mohikanin”, czy „Czas Patriotów”.

W roku 1985 Clannad wydał dwój najbardziej mistyczny i mesmeryczny album – Macalla. Brzmienie tego albumu można określić jako połączenie mocniejszego i elektronicznego brzmienia, z głosem Maire, który zdaje się błądzić pomiędzy melancholią a skrajną radością.

Przyjaźń pomiędzy Clannadem a innym irlandzkim zespołem – U2 – zaowocowała utworem „In a Lifetime” śpiewanym w duecie z Bono.

 

 

Data: 28.01.2014 (wtorek)
Miejsce: Dom Muzyki i Tańca (ul. Gen. de Gaulle’a 17)
Miasto: Zabrze
Godzina: 18:00
Bilety: 

  • Kategoria I – 149 zł
  • Kategoria II – 129 zł
  • Kategoria III – 109 zł

 

Data: 29.01.2014 (środa)
Miejsce: MTP – Sala Ziemi
Miasto: Poznań
Godzina: 18:00
Bilety:

  • Kategoria I (parter) – 149 zł
  • Kategoria II (trybuny) – 129 zł

 

Data: 30.01.2014 (czwartek)
Miejsce: Klub Stodoła (ul. Batorego 10)
Miasto: Warszawa
Godzina: 18:00
Bilety:

  • Kategoria I (parter) – 129 zł
  • Kategoria II (balkon) – 149 zł

 

Data: 31.01.2014 (piątek)
Miejsce: Klub Stodoła (ul. Batorego 10)
Miasto: Warszawa
Godzina: 18:00
Bilety:

  • Kategoria I (parter) – 129 zł
  • Kategoria II (balkon) – 149 zł

 

Reklama:
Powiedz o nas znajomym:
Miejsca: