PAT METHENY UNITY GROUP – w Polsce 2014!

Zapraszamy na koncerty Pat Metheny Unity Group z udziałem Chrisa Pottera, Antonio Sancheza, Bena Williamsa i Giulio Carmassiego! Artyści wystąpią w Polsce na czterech koncertach: 29 maja w Parafii rzymskokatolickiej św. Maksymiliana Kolbe w Bielsku-Białej, 30 maja w Sali Ziemi w Poznaniu, 31 maja w Sali Kongresowej w Warszawie i 1 czerwca w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Wraz z wydaniem pierwszego albumu „Bright Size Life” w 1975 roku, Pat Metheny odkrył na nowo brzmienie tradycyjnej gitary jazzowej dla nowego pokolenia muzyków. Przez całą karierę artysta pracował nad udoskonalaniem improwizacyjnego i dźwiękowego potencjału tego instrumentu. W dorobku artysty znajdują się kompozycje na gitary solo, małe zespoły, instrumenty elektryczne i akustyczne, duże orkiestry jak również utwory baletowe. O wszechstronności Methenego świadczyć może współpraca jaką nawiązał z największymi gwiadami, takimi jak: Steve Reich, Ornette Coleman, Herbie Hancock, Jim Hall, Milton Nascimento i David Bowie. Warto dodać, że już od ponad dwudziestu lat Pat Metheny współpracuje z pianistą jazzowym Lyle Maysem, a ich kooperacja porównywana jest zarówno przez krytyków jak i słuchaczy do tak wybitnych duetów jak Lennon/McCartney czy Ellington/Strayhorn.

Pat Metheny jest nie tylko znakomitym muzykiem, ale również aktywnie działa na polu akademickim. Prowadzi również liczne warsztaty muzyczne na całym świecie: od Dutch Royal Conservatory do Thelonius Monk Institute of Jazz i sal wykładowych Azji i Południowej Ameryki. Jest też prawdziwym muzycznym pionierem w dziedzinie muzyki elektronicznej i jednym z pierwszych muzyków jazzowych, który potraktował syntezator jako poważny instrument muzyczny. Był również kluczową postacią przy opracowywaniu kilku nowych rodzajów gitar.

3 lutego 2014 roku na rynku ukaże się najnowszy album Methenyego -„Kin (<– –>)”. Płyta zostanie wydana pod szyldem Pat Metheny Unity Group, ponieważ w jej nagraniu wzięli również udział muzycy tworzący koncertowy skład Unity Band, czyli Chris Potter (saksofony tenorowy i sopranowy oraz klarnet), Ben Williams (akustyczny bas) i Antonio Sanchez (perkusja) a także włoski multiinstrumentalista Giulio Carmassi. Tak opisał zawartość płyty recenzent prestiżowego angielskiego „Guardiana”: „Niesamowici, inteligentni wirtuozi wędrują od ognistego grania postbopowego, przez ballady inspirowane country aż po triumfalne hymny na syntezatorze gitarowym”. Amerykański artysta posłużył się zaś następującym porównaniem: „Jeśli album „Unity Band” to film czarno-biały, płyta „Kin” jest niczym wersja do kin IMAX, w pełnej palecie barw. Mająca jednak pewien rdzeń, siedzący pośrodku całości”.

 

 

Data: 29.05. 2014 (czwartek)
Miejsce: Parafia Rzymskokatolicka Św. Maksymiliana Kolbe
Miasto: Bielko-Biała

 

Data: 30.05.2014 (piątek)
Miejsce: Sala Ziemi MTP, ul. Głogowska 14
Miasto: Poznań
Godzina: 20:00
Bilety:

  • Kategoria I (przedsprzedaż) – 160 zł
  • Kategoria II (przedsprzedaż) – 140 zł

 

Data: 31.05.2014 (sobota)
Miejsce: Sala Kongresowa, pl. Defilad 1
Miasto: Warszawa
Godzina: 20:00
Bilety:

  • Kategoria II (przedsprzedaż) – 160 zł
  • Kategoria III (przedsprzedaż) – 140 zł
  • Kategoria IV (przedsprzedaż) – 120 zł
  • Kategoria V (przedsprzedaż) – 100 zł

 

Data: 01.06.2014 (niedziela)
Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich
Miasto: Szczecin

 

[Źródło: Organizator] 

Reklama:
Powiedz o nas znajomym: